Formasyon Ders Muafiyeti İşlemleri

Sevgili kursiyerlerimiz,

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı bahar yarıyılında yer alan teorik dersler için ders muafiyeti başvurularınızı 16.02.2024 tarihi mesai bitimine kadar yapabilirsiniz. Bu duyuru daha önce ders muafiyeti başvurusu yapmayan kursiyerlerimiz için yapılmıştır. Muafiyet başvurusunda bulunmak isteyen kursiyerlerimiz, aşağıdaki adımları izleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler:

1. adım: Ders muafiyeti başvuru dilekçesini doldurunuz. Formda yer alan tablonun sol tarafına ön lisans/lisans veya lisansüstü eğitiminde aldığınız dersi/dersleri yazınız. Tablonun sağ tarafında ise bu derse/derslere karşılık muafiyet talebinde bulunduğunuz dersi/dersleri seçiniz.  Muafiyet işlemlerinde aynı satıra karşılık gelen dersler değerlendirmeye alınacaktır. Diğer dersler değerlendirmeye alınmayacaktır. 

2. adım: Ders muafiyet başvuru dilekçesini doldurduktan sonra dilekçenizde önceki eğitim öğretim dönemlerinizde aldığınızı belirttiğiniz dersin/derslerin içeriklerini ve bu derslere ilişkin onaylı not döküm belgenizi (transkript) dilekçenize ekleyiniz. 

3. adım: Dilekçenizi ekleriyle birlikte formasyon öğrenci işlerine (Eğitim Fakültesi B Blok zemin kat) hafta içi günleri mesai saatleri arasında bizzat teslim edebilirsiniz. Kargo veya e-posta yoluyla başvuru kabul edilmemektedir. 

Eklenme tarihi: 5.02.2024 14:01:32
Son güncelleme: 28.02.2024 23:42:57